Trener kolarstwa

60 Views Comment Off

Trener kolarstwa – postaw na bezpieczną jazdę!
Jazda rowerem stała się w ostatnich latach jedną z najpopularniejszych aktywności uprawianych na świeżym powietrzu. Na jednoślad napędzany siłą mięśni chętnie wsiadają zarówno osoby młode, jak i seniorzy. Dzięki dostępności różnego sprzętu na rynku sport ten może uprawiać niemal każdy. Kupić można modele z rozmaitymi osprzętami. Dzięki temu coś dla siebie znajdą miłośnicy szybkiej jazdy na długich dystansach, jak i klienci borykający się np. z bólami stawów lub mający znacznie obniżone możliwości kondycyjne i chcą powoli jeździć dla przyjemności i zdrowia według swoich potrzeb. W każdym przypadku na początku przygody z rowerem potrzebny okaże się trener kolarstwa.

Wielu osobom wydaje się, że korzystanie z jego potrzeb nie jest potrzebne, bo każdy umie jeździć bicyklem. Oczywiście tak nie jest. Niewłaściwe ustawienie roweru (wysokość siodełka, jego odległość od kierownicy itp.) i błędna technika mogą stać się szybko przyczyną kontuzji. Doświadczony trener kolarstwa pomoże rozpocząć zabawę z jednośladem w sposób przyjemny oraz bezpieczny.

Dobrzy trenerzy kolarstwa skupiają się głównie na tym, by podopieczny przyjął zdrową dla kręgosłupa postawę, a także odpowiednio pracował mięśniami, by je stopniowo wzmacniać, a nie przeciążać.

About the author

Related Articles

Archiwa