Trekking w Himalajach

31 Views Comment Off

Śladami Himalaistów
Dla piechurów, górołazów najlepszy czas na wyprawy jest… zawsze! Wszystko zależy jednak od tego, w jakie pasma górskie chcemy się wybrać. Po pewnym czasie zdobywania coraz wyższych szczytów, rośnie ciekawość świata, gór wysokich i terenów mniej dostępnych dla przeciętnego człowieka. Idealną propozycją dla takich osób staje się trekking w Himalajach

Gdy wysokości 2-3 tysięcy m n.p.n przestają rozbić wrażenie, Himalaje stają się realne. Wyjazd na trekking w Himalajach można zorganizować na własną rękę (co bywa nieco trudne logistycznie), ale również przez agencję.
Dosyć powszechna jest opinia, że Nepalczycy są niezwykle mili i chętni do pomocy.
Szczyty, których wierzchołki dostrzec możemy z Nepatu to między innymi Mount Everest, Lhotse, Czo Oju, Makalu czy słynny Icefall lodowca Khumbu.

Kiedy wybrać się na Trekking w Himalajach?
Wszystko zależy. Jedni podróżnicy Trekking w Himalajach polecają odbyć we wrześniu lub październiku, inni z kolei polecają marzec lub kwiecień. Oba te terminy są na tyle dogodne, że w miastach, wsiach nisko położonych, są wówczas wysokie temperatury, a w wyższych partiach gór atmosfera jest przyjemna.

Wyjazd na Trekking w Himalajach nie musi od razu wiązać się ze zdobywaniem Mount Everest. Ciekawą alternatywą, która gwarantuje niezapomniane wrażenia jest sam pobyt w Nepalu czy trekking w niższych partiach gór.

About the author

Related Articles

Archiwa