Środek na porost włosów

5 Views Comment Off

Środki na porost włosów są skuteczniejsze lub mniej, a zdecydowana większość z nich opiera się na zmniejszaniu poziomu substancji o nazwie dihydrotestosteron, w skrócie DHT, której nadmiar powoduje wypadanie włosów.
Właśnie taką właściwość ma palma sabałowa, specyfik używany już przez Starożytnych Egipcjan i minioną cywilizację Majów. Roślina jest głównie znana jako lek na prostatę, jednak wszystkie przeprowadzone testy wskazują jednoznacznie, że palma sabałowa nadaje się idealnie na specyfik, który zwiększy w znaczący sposób porost włosów. Palma sabałowa nie tylko redukuje łysienie, ale również zwiększa gęstość włosów, dzięki czemu prezentują się one zdecydowanie lepiej. Reguluje również wydzielanie łoju skórnego, dlatego nowo wyrosłe włosy nie przetłuszczają się zbyt szybko.
Warto dodać, że palma sabałowa ma również wiele innych pozytywnych dla organizmu cech. W tradycyjnej medycynie uchodzi za środek, który zwiększa popęd seksualny, pomaga na migrenę, a może być i środkiem na uspokojenie.

About the author

Related Articles

Archiwa