Pokerowa “potrójna korona” – co to takiego i komu udało się ją zdobyć

3 Views Comment Off

Żołnierz, który nie chce być generałem, jest złym żołnierzem. To przysłowie odnosi się również do pokerzystów. Z jednej strony – zdobyć koronę jest trudno, ale z drugiej dwóm osobom się to udało. Dlaczego więc akurat ty nie masz być trzeci darmowe gry erotyczne?

Historia “potrójnej korony” nie jest zbyt długa – Gavin Griffin był w 2007 roku pierwszą, a Roland De Wolfe drugą osobą, której udało się zdobyć pierwsze miejsca w trzech prestiżowych turniejach pokerowych: European Poker Tour, World Poker Tour i World Series of Poker. Istnieje jednak duża grupa graczy, której do zdobycia „potrójnej korony” niewiele brakuje. W sumie jest 33 pokerzystów, którzy są od niej dosłownie o krok, jako że zdobyli już dwa spośród trzech tytułów. Przyjrzyjmy się zatem najambitniejszym pokerzystom na świecie.

W 2008, Antonio Esfandiari prawie zdobył “potrójną koronę” w Monte Carlo, jako że tytuły WPT i WSOP wywalczył odpowiednio w 2004 i 2007 roku. Esfandiari prawie przeszedł do finałów, ale dzień przed Wielkim Finałem jego para QQ stanęła w obliczu A-10 i tego roku szansa na „potrójną koronę” przepadła. Bierze jednak aktywny udział w turniejach pokerowych i czeka na swoją szansę zdobycia ostatniej korony.

Inni sławni pokerzyści, którym podbój EPT się nie udał, są: Barry Greenstein, Daniel Negreanu, David Ulliott (znany jako Devilfish) oraz El Matador (Carlos Mortensen).

Rob Hollink zdobył tytuł i bransoletę WSOP w 2010 roku świetnie grając w Limit Hold’em z wpisowym 10 000$. Oprócz tego, zwyciężył w Wielkim Finale EPT w 2005 roku w Monte Carlo. W Grand Prix de Paris 2004 zajął dwunaste miejsce, a w Mistrzostwach Świata organizowanych w prestiżowym Bellagio w 2005 roku – piąte. Z pewnością Rob da z siebie wszystko podczas przyszłych turniejów WPT.

Innym młodym i bardzo obiecującym pokerzystą jest Jason Mercier. Jest jedynym graczem, któremu udało się zdobyć dwa tytuły EPT i bransoletę WSOP w ciągu jednego roku (EPT w San Remo, EPT w Londynie i dwa tygodnie później turniej WSOP pot limit Omaha 2008).

Warto wspomnieć też o Bertrandzie Grospellier, innym pokerzyście, który zdobył bransoletę WSOP. Jego dobra passa rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy to na początku roku wygrał 2 miliony w turnieju PokerStars Carribean Adventure i uzyskał tytuł mistrza w EPT. Turniej $15 000 „Festa al Lago Classic” w Bellagio (w październiku 2008) zaowocował zdobyciem mistrzostwa w WPT. Będąc młodą gwiazdą, Grospellier ma wszelkie szanse na zdobycie „potrójnej korony”.

Powyżej wymienieni są jednymi z najzdolniejszych pokerzystów na całym świecie. Nie są jednak jedynymi pretendentami do pokerowej “potrójnej korony”. Czas pokaże, czy będą wystarczająco dobrzy, by ją zdobyć.

About the author

Related Articles

Archiwa