Paralotnia

10 Views Comment Off

Człowiek od zawsze marzył o lataniu. Niestety, hobby związane z lotnictwem nie należą do najtańszych. Wyjątek stanowią paralotnie – czyli sport skierowany zarówno dla amatorów, którzy paralotniarstwem bądź też paraglidingiem zajmują się rekreacyjnie, jak i do profesjonalistów.
Paralotniarstwo to jeden z najłatwiej dostępnych sportów powietrznych.
Początkiem przygody z paralotniami jest zazwyczaj lot w tandemie, który można sprezentować bliskiej osobie. Odbywają się one w wielu miejscowościach w Polsce (oraz oczywiście zagranicą), dlatego bardzo często w Internecie znaleźć można wiele konkurencyjnych ofert. Lot w tandemie ma tę zaletę, że to instruktor odpowiada za sterowanie paralotnią, a uczestnik korzysta z pięknych widoków.
Zanim jednak sprezentujesz bliskiej osobie przygodę w przestworzach zwróć uwagę na to, że paralotnie występują w dwóch rodzajach i w zależności od tego sam lot będzie wyglądał inaczej.
Loty na paralotni można bowiem podzielić na:
– lot motoparalotnią, który dzięki napędowi silnikowemu pozwala zrealizować długie loty
– lot paralotnią przy użyciu wyciągarki, który jest krótszy i bardziej dynamiczny i świetnie sprawdza się w terenach górzystych.

Jeśli lot w tandemie przypadnie Tobie do gustu, to jest to dopiero początek Twojej podniebnej przygody – możesz zapisać się na specjalne kursy, które organizowane są w wielu miejscach w Polsce.

About the author

Related Articles

Archiwa