Narty Rossignol

2 Views Comment Off

Jaki rodzaj nart wybrać?

Najczęstszym pytaniem niedoświadczonych narciarzy jest to o rodzaj nart, które należy wybrać na początek. Nie ma tu jednak jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od naszych uwarunkowań fizycznych, od preferowanych tras czy nawet od płci. Aby uniknąć więc pomyłek już na pierwszym etapie przygody z narciarstwem, warto wiedzieć, jakie rodzaje nart mamy w ogóle do wyboru.

Po pierwsze i najważniejsze – sprzęt wszystkich uznanych producentów (jak np. narty Rossignol, Head, Atomic itd.) dzieli się na narty standardowe, damskie i młodzieżowe. Narty damskie charakteryzują się stylowym, kobiecym designem oraz mocowaniem usprawniającym skręcanie (tj. założonym trochę bliżej czubka nart). Narty młodzieżowe mają z kolei nieco mniejszą wagę i nieco mniejszy rozmiar niż narty standardowe. Uwaga: obydwie te grupy produkowane są we wszystkich odmianach z grupy standardowej, tj. jako narty easycarver itd.

Inne ważne rodzaje nart to:
– wspomniane narty easycarver, adresowane przede wszystkim do mniej doświadczonych narciarzy. Jeżeli chcemy więc rozpocząć naszą przygodę z narciarstwem, to właśnie one powinny nas zainteresować (mała waga, łatwość wchodzenia i wychodzenia ze skrętu, zaprojektowane tak, aby popełniać w nich jak najmniejszą ilość błędów itd.);
– narty allround to narty, które spotkamy na stokach najczęściej. Z jednej strony są bardzo bezpieczne i nie wymagają zbyt dużego doświadczenia, a z drugiej dają o wiele więcej możliwości niż easycarver.

Obojętne jednak, czy zdecydujemy się na narty Rossignol dla początkujących, czy na jakieś Atomici dla zaawansowanych, zawsze należy uwzględnić nasze indywidualne preferencje – nawet bowiem najlepsze parametry nie zrekompensują nam braku wygody na stoku.

About the author

Related Articles

Archiwa