Kursy windsurfingu

6 Views Comment Off

Windsurfing wywodzi się z Kalifornii, gdzie w latach sześćdziesiątych wyprodukowaną pierwszą deskę windsurfingową. Sport ten jest bardzo popularny w tamtych rejonach, jak również w Australii czy na Florydzie. Staje się również coraz powszechniejszy w Polsce. Nie trudno znaleźć w sieci namiary na kurs windsurfingu.

Sport ten ma do zaoferowania wiele różnych odmian, w których możemy odnaleźć coś dla siebie. Jedną z bardziej efektownych form windsurfingu jest freestyle, w ramach którego żeglarze skupiają się na wykonywaniu przeróżnych akrobacji i figur. Tutaj jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, a celem- ekspresja i kreatywność. Jeżeli opanowaliśmy już podstawy windsurfingu i proste triki, możemy zacząć pracę nad bardziej efektownymi ewolucjami. Przykładem jest speedloop (inaczej spinloop) czyli bardzo widowiskowe salto do przodu. Inny trick zwany Vulcano to wykonywany w powietrzu zwrot przez rufę. Inne zaawansowane techniki to np. Shaka, Burner czy Double Forward Loops.
Freestyle jest odmianą wymagającą dużo pracy i zaangażowania, jednak możliwość wykonywania coraz to nowszych i trudniejszych ewolucji daje olbrzymią frajdę i satysfakcję.

About the author

Related Articles

Archiwa