Final Four: Jastrzębski Węgiel z gospodarzami

12 Views Comment Off

Final Four: Jastrzębski Węgiel z gospodarzami wszystko o seksie

W tegorocznym Final Four Ligi Mistrzów zameldowała się polska drużyna oraz dwie rosyjskie. Sporą niespodzianką jest walka o hegemonię w Europie bez włoskich zespołów. Zenit Kazań oraz Biełogorie Biełogrod, a także Jastrzębski Węgiel – awans do Final Four uzyskali poprzez walkę, natomiast Halkbank Ankara z racji tego, że został gospodarzem, awans miał zapewniony. Nie jest jednak powiedziane, że drużyna ta nie dostałaby się do turnieju finałowego dzięki walce.

Jastrzębski Węgiel przez chwilę był liderem PlusLigi, ale ostatecznie zanotował kilka wpadek i osunął się na miejsce poza podium, choć aktualnie z pewnością jest lepszą drużyną od Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Drużyna z Jastrzębia jest ostatnio świetnie dysponowana, udało jej się awansować do Final Six Ligi Mistrzów po dwumeczu z Tours. Aktualnie najlepszym przyjmującym w lidze jest Michał Kubiak, jego dynamiczność i świetne czytanie gry rywali, przynosi skutek.

Jastrzębianie zagrali w 1/6 Ligi Mistrzów z Asseco Resovią Rzeszów. Jastrzębianie we własnej hali wygrali 3:0, zabrakło wtedy Krzysztofa Ignaczaka, a w rewanżu oprócz libero nie zagrał także Dawid Konarski i Jochen Schoeps pozostał bez dobrego zmiennika. Jastrzębski Węgiel ligę zakończył na 3. miejscu, wyprzedzając o punkt ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

W Pucharze Polski Jastrzębski Węgiel w świetnym stylu jeszcze raz pokonał Asseco Resovię Rzeszów, by w finale przegrać z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i nieco popsuć sobie humory przed imprezą w Ankarze.

Halkbank to ekipa, która przejęła zawodników z Itadu Trientino, a jej największe gwiazdy to Matej Kazijski czy Osmana Juntoarena, ale także Raphael oraz cała grupa tureckich siatkarzy. Polska ekipa miała okazję się mierzyć z Halkbankiem w fazie grupowej. Na wyjeździe przegrali w czterech setach, ale we własnej hali wywalczyli zwycięstwo po tie-breaku.

Faworytami są Turcy (@1.30), ale można spodziewać się wyrównanej walki i pięciu setów, a co za tym idzie pokrycia handicapu +1.5 seta (@2.20) oraz przekroczenia 185 punktów (@2.15).

About the author

Related Articles

Archiwa