Ćwiczenia na jesienną chandrę

5 Views Comment Off

Szare jesienno-zimowe miesiące są z pewnością najtrudniejszym do przetrwania okresem roku. Ciągła plucha, wczesne wieczory, ogólne zniechęcenie i wahania nastrojów, przyczyniają się do ciągłego uczucia zmęczenia, a w wielu przypadku do nastrojów depresyjnych. Istnieje jednak prosty sposób na pobudzenie ciała i poprawienie humoru – sport.

Dla wielu może wydawać się to śmieszne, jednak ćwiczenia fizyczne nie tylko poprawiają kondycję sprawiając, że nasze ciała odżywają, ale równocześnie wpływają zbawiennie na nasze samopoczucie.
Już kilkanaście minut ćwiczeń dziennie powoduje poprawę nastroju. Dzieje się tak dlatego, że podczas wysiłku fizycznego w mózgu wytwarzane są endorfiny – nazywane hormonami szczęścia. Zatem uprawianie sportu nie tylko pomaga w zachowaniu szczupłej i wysportowanej sylwetki, ale również rozjaśnia nasz umysł i wprawia nas w dobre samopoczucie. Najlepszy na zimową chandrę jest sport aerobowy. Jest to trening tlenowy, charakteryzujący się umiarkowanym wysiłkiem przez dłuższy okres czasu – jest to na przykład bieganie, czy jeżdżenie na rowerku przez czas dłuższy niż pół godziny. Po takim wysiłku z pewnością poczujemy się lepiej zarówno fizycznie jak i psychicznie.

About the author

Related Articles

Archiwa