Aktywnie w majówkę? Czemu nie!

3 Views Comment Off

Jeśli udało ci się w tym roku wziąć kilka dodatkowych dni urlopu na początku maja, to możesz mieć nawet dziewięć dni wolnego. Taki czas aż się prosi, by go odpowiednio zagospodarować – na przykład planując aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
A można to zrobić na wiele sposobów, w zależności od tego, czy chcemy wyjechać daleko od miejsca zamieszkania czy planujemy raczej jednodniowe wypady w okolicy. Ci, którzy nie chcą lub nie mogą ruszać się zbyt daleko, mogą spróbować na przykład turystyki rowerowej. Rajdy rowerowe to coraz bardziej popularna forma spędzania czasu, a organizacją takich wyjazdów zajmuje się coraz więcej biur podróży i organizatorów turystyki. Rajdy mogą być jednodniowe, np. po dużym mieście i jego najważniejszych zabytkach, albo kilkudniowe – takie, w których dziennie przejeżdża się nawet kilkadziesiąt kilometrów, a trasa obejmuje wiele pięknych i ciekawych miejsc.
Jeśli nie jesteś zapalonym rowerzystą – możesz wybrać się na spływ kajakowy. Tu podobnie – dla tych, którzy chcą posmakować przygody, ale nie mają zbyt wiele czasu, idealnym wyborem będą spływy jednodniowe. Ci zaś, którzy lubią spędzać nad wodą więcej czasu i nie straszny im nocleg na polu namiotowym, mogą wybrać się na kilkudniowe spływy. Popularne szlaki znajdują się na Mazurach, ale w innych częściach Polski, na innych rzekach, także można wybrać się na spływ kajakowy.
Fani wody mają jeszcze jedną interesującą możliwość – rejsy żeglarskie. Warto zauważyć, że rejsy dostępne są nie tylko dla tych, którzy mają patent żeglarski, ale także dla osób, które chcą po prostu popływać łódką rekreacyjnie. Oczywiście biura podróży i organizatorzy tego typu rejsów umożliwiają również zrobienie patentu – dla tych, którzy połkną bakcyla.
Rejsy żeglarskie, spływy kajakowe i rajdy rowerowe to tylko trzy z bardzo wielu propozycji aktywnego spędzenia majówki. Jeśli dobrze zaplanujesz ten czas, nie będą ci potrzebne nawet specjalnie wielkie środki finansowe – wystarczy dobry pomysł i chęci, by w wolnym czasie odpoczywać inaczej niż siedząc przed telewizorem.

About the author

Related Articles

Archiwa