Jak nie ulec hazardowi?

jak bronić się przed hazardemHazard, jest jednym z głównych podmiotów uzależnienia. Dlatego mając z nim styczność, trzeba być bardzo ostrożnym. Jeśli uważasz, że Twój stosunek do hazardu, staje się coraz bardziej poważny, skorzystaj z czterech porad, związanych z tym, jak zaprzestać gry hazardowej. Po pierwsze, najistotniejszym krokiem jest sama decyzja o tym, że zaprzestajesz gry. Nie jest to rzecz łatwa, dlatego w zamian za zaprzestanie uprawiania hazardu, zapewnij sobie jakieś zajęcia zastępcze. Kolejnym etapem jest analiza środków finansowych, niezbędnych do uprawiania hazardu. By nie kusić losu, warto pozbyć się na jakiś czas kart kredytowych. Po trzecie, ważna jest organizacja czasu, należy zorganizować harmonogram w taki sposób, by nie było w nim luk, która można wypełnić hazardem. Ostatnia wskazówka sugeruje unikanie miejsc i środowisk w których toczy się gra hazardowych. Brak bezpośredniego kontaktu z grą hazardową, po prostu ułatwia oparcie się pokusie gry.

Uzależnienie od hazardu niesie z sobą ogrom konsekwencji, ale również sam nałóg niekiedy nie jest wynikiem skłonności, jest również reakcją na stres, samotność, depresję. Rzecz jasna, hazard nie jest żadnym wyjściem z sytuacji, jest jednak najprostszym sposobem na zapomnienie o problemach. Rozsądniejszą odskocznią od codziennych problemów jest uprawianie sportu, oddanie się działalności charytatywnej lub też zagłębienie się swojej pasji, muzyce, literaturze czy też wspinaczkom górskim. Patrząc na sprawę racjonalnie, hazard nie jest sposobem rozwiązywania problemów. Istotną rolę odgrywa tu wolna wola, która sugeruje podejmowaniu wyborów. Jednak te wybory, nie zawsze są właściwe. Podejmowanie właściwych decyzji ułatwia wsparcie ze strony bliskich, warto poszukać pomocy właśnie w rodzinnym gronie.

konsekwencje uprawiania hazarduNa terenie kraju funkcjonują również wszelkiego rodzaju ośrodki uzależnień w których również można znaleźć fachową pomoc. Warto również znaleźć jakąś alternatywne zajęcie, może być to sport, spacery. Jednym z sposobów jest również przekładanie hazardu na później, najważniejsze jest to, że właściwie odpowiadasz przed samym sobą, a nie ma nic gorszego niż, zawiedzenie samego siebie. Najistotniejszym etapem oparcia się hazardowej pokusie jest przeanalizowanie konsekwencji finansowych, rodzinnych. Proces rezygnacji z hazardu jest bardzo trudny, a więc jeśli zdajesz sobie z prawę z tego, że twoja wola nie jest zbyt silna, a rezygnacja z hazardu jest ponad twoje siły, możesz ulec pokusie. Takie niszczące działanie, pomoże uzmysłowić Ci, jak wiele Cię kosztuje taka chwila słabości.Marcin Kryniecki

Terapeuta, sam doświadczył czym jest uzależnienie od hazardu. Obecnie pomaga innym kontrolować nałóg i rozpocząć nowe życie.