Uzależnienie od hazardu - szybko stracisz wszystko

zakłady bukmacherskieUtrata pracy czy brak pieniędzy to impuls, który może rozpocząć u nas patologiczną grę hazardową. Pierwszy krok zaczyna się szybko, ale trudno postawić ostatni. Gdy mamy w głowie hazard tak naprawdę myślimy o kasynach. W rzeczywistości jednak problem jest dużo głębszy. Różnych form hazardu jest bardzo dużo i trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Zwykły totolotek czy zdrapki to również oczywiście gry hazardowe. Czym wiec będzie hazard? Przede wszystkim będą to różnego rodzaju gry, które mają prowadzić do uzyskania zysków finansowych. Jeśli decydujemy się na obstawienie zakładów możemy zauważyć, że w naszym życiu będzie swego rodzaju ekscytacja. Będą jakieś fascynacje oraz oczekiwania na wynik. W momencie, gdy wyniki będą się pojawiać nasze serce zacznie mocniej bić, pojawią się pewne oczekiwania. Gdy okazuje się, że los nam nie sprzyjał zaczynamy myśleć o tym, by się odegrać. Szukamy kolejnej szansy na wygraną.

Podobnie jest z obstawianiem meczy. Często interesujemy się sportem, obok tego chcemy nieco wygrać. Jeśli się to uda mamy oczywiście pozytywne emocje, które zachęcają nas do dalszej gry. Trzeba jednak wiedzieć, że nigdy nie będzie tak, że wygrane będą ciągle. Tego jednak nie czują osoby, które są uzależnione W momencie, gdy tracą coraz więcej decydują się także na to, by dalej wkładać swoje pieniądze w grę. Jednocześnie bardzo często zaczyna się również pożyczanie pieniędzy. Niestety taka passa wygrywania nie będzie trwała wiecznie i osoba uzależniona musi sobie z tego zdawać sprawę. W przypadku patologicznego uzależnienia niestety nie pomoże nawet duża przegrana. Taka osoba ciągle chce się odegrać i myśli o kolejnych grach. Zaczyna się zupełnie odrzucać więzy rodzinne, a na ich miejsce wchodzi tylko hazard. Za tym idą kłamstwa, gdyż osoba uzależniona bardzo często stara się ukrywać swoje zachowania i próbuje w ten sposób ukryć przed innymi, że w ogóle taki problem u niej istnieje.

obstawianie meczyZ czasem pojawi się u takiej osoby swego rodzaju dno - finansowe, psychiczne czy społeczne a dalej będzie skrajne wyczerpanie. Niestety zaczyna się już rozumieć, że wielkiej wygranej nie będzie. Jednak nie będzie łatwo rozwiązać problemów. Gracze zostają w takim momencie bez pomocy, często nie mają już przyjaciół czy rodziny, która straciła do nich zaufanie. Samotność staje się dla nich największym problem, z którym muszą sobie poradzić. Dla wielu jedynie rozwiązaniem będzie pomoc profesjonalna, od specjalistów, którzy zajmują się uzależnieniami i wiedza jak zająć się skutecznie taką osobą.Marcin Kryniecki

Terapeuta, sam doświadczył czym jest uzależnienie od hazardu. Obecnie pomaga innym kontrolować nałóg i rozpocząć nowe życie.