Objawy uzależnienia od hazardu

U osoby uzależnionej hazard to najważniejsza część ich życia. U takiej osoby pojawia się problem z kontrolowaniem swojego życia, czasu, który jest poświęcony na grę czy wydawane pieniądze. Środki, którymi się dysponuje najczęściej są dużo mniejsze a co za tym idzie zaczyna się szukać ich w innym miejscu. Przede wszystkim aby sfinansować swoją grę trzeba zaciągać kredyty, często okradać bliskich oraz pożyczać pieniądze od innych. Środki przeznaczone na grę często wydaje się również na inne ważne cele.

długi hazardowe

U osoby uzależnionej nawet przegrana nie jest elementem, który będzie doprowadzał do tego, by zerwać z graniem. Wręcz przeciwnie jest to forma napędzająca grę. Pojawia się z czasem również zaniedbywanie codziennych obowiązków, pracy czy rodziny. Długi pojawiają się coraz liczniej i trudno sobie z nimi poradzić. Jeśli dalej będzie ona znajdywać osoby, które są w stanie jej pożyczyć nie będą w stanie poznać, że jest tam uzależnienie. Bliscy niekiedy z przypadku w ogóle dowiadują się, że u takiej osoby istnieje problem. Gdy dowiedzą się, że osoba jest uzależniona najczęściej okazuje się, że ich oszczędności już nie istnieją i już za późno. Osoba uzależniona zazwyczaj zostaje już sama bo rodzina nie ma siły, by jej pomagać i ją wspierać. Różnego rodzaju problemy będą się u takiej osoby dalej generować. Uzależniony ma trudności, za którymi idzie również samotność, bezsilność i bardzo słabe zdrowie fizyczne i psychiczne. W wielu przypadkach pojawia się całkowite obniżenie nastroju a co za tym idzie u wielu osób zaczynają się pojawiać myśli samobójcze oraz w wielu przypadkach również próby.Marcin Kryniecki

Terapeuta, sam doświadczył czym jest uzależnienie od hazardu. Obecnie pomaga innym kontrolować nałóg i rozpocząć nowe życie.